Rozmýšľate nad zateplením rodinného domu? Využite príspevok od štátu v roku 2020. Každoročne ministerstvo ponúka možnosť získania príspevku na zateplenie. Ako získať príspevok na zateplenie domu v roku 2020 sa dozviete v tomto článku.

Kto môže žiadať o príspevok na zateplenie rodinného domu?

Žiadateľom o príspevok môže byť vlastník domu s trvalým pobytom na Slovensku a je občanom Slovenskej republiky. V prípade, že dom je vo vlastníctve viacerých osôb, môže byť žiadateľom osoba, ktorá predloží úradne overený písomný súhlas spoluvlastníkov s podaním žiadosti a zároveň má splnomocnenie od spoluvlastníkov na zastupovanie v konaní, prijímanie písomností a na vyplatenie predloženého príspevku.

Čo zahrňuje príspevok na zateplenie rodinného domu?

 Príspevok je určený na zlepšenie energetickej hospodárnosti rodinného domu. Inými slovami na zateplenie obvodových stien rodinného domu, steny oddeľujúce vykurované a nevykurované priestory, šikminy strechy a iných plôch. Dotácia slúži aj na výmenu dverí, okien alebo garážovej brány.

Obrázok zo stránky Ministerstva dopravy a výstavby SR www.zatepluj.sk

 

Do akej sumy môže byť poskytnutý príspevok na zateplenie?

 

Výška príspevku závisí od výšky oprávnených a uhradených nákladov. Môže byť poskytnutý do výšky 40% oprávnených a uhradených nákladov. Najvyššia poskytnutá suma je:

  • 7000 € v závislosti od novo dosiahnutých tepelno izolačných schopností konštrukcií, ako sú obvodové steny, steny oddeľujúce vykurované a nevykurované priestory, šikminy strecha a iné priestory, ktoré boli zatepľované 
  • 1000 € v závislosti od potreby tepla na vykurovanie  

Teraz pozor: Celková výška dotácie sa môže vyšplhať až na 8800 €. Možno ho zvýšiť o náklady spojené s vypracovaním:  

  • projektovej dokumentácie rodinného domu
  • energetického hodnotenia rodinného domu
  • žiadosti o príspevok na zateplenie
  • energetického certifikátu 

Čo všetko musí spĺňať rodinný dom, aby získal príspevok na zateplenie?

Rodinný dom sa musí nachádzať na území SR. Celkovú podlahovú plochu max. 150 m2 (pre 1 poschodie). Je využívaný len na bývanie (nesmie byť sídlom právnickej osoby). Rodinný dom bol daný do užívania (skolaudovaný) aspoň 10 rokov a nebol ešte poskytnutý príspevok na zatepľovanie. 

Odkedy sa dajú podávať žiadosti o príspevok na zateplenie?

Od 1. 4. 2020 (8:00) po 30. 6. 2020 alebo kým sa nenaplní limit 150 žiadostí. Viac informácií priamo od úradov nájdete na novej stránke Ministerstva Dopravy a Výstavby SR byvajteusporne.sk. Dotácia nie je nárokovateľná. Pri splnení všetkých podmienok je možnosť, že vaša žiadosť o dotáciu na zateplenie rodinného domu bude zamietnutá.

Ako dobre využiť príspevok na zateplenie rodinného domu? 

Kvalitné zateplenie si môžete dať urobiť u nás vo firme AXA – PROPERTY. Máme za sebou už stovky úspešných realizácií a ponúkame kompletné riešenie zateplenia domu od projektu až po realizáciu. Používame striekanú kanadskú izoláciu ICYNENE, ktorá vydrží po celú dobu životnosti stavby a fúkanú izoláciu od ISOCELL so životnosťou minimálne 50 rokov a zárukou 25 rokov. 

Striekaná izolácia ICYNENE je jedna z najkvalitnejších pien na trhu. Predstavuje dokonalú izoláciu pre váš domov. Priľne ku každému povrchu pevne a vyplní každú dutinu alebo škáru. Fúkaná izolácia ISOCELL je ekologická, vysoko paropriepustná, bezšpárová. Bude váš domov chrániť nielen pred vonkajšou teplotou, ale aj hlukom. Viac o striekanej a fúkanej izolácií si môžete pozrieť v krátkych videách alebo priamo na stránke.

Naši odborníci radi pomôžu a môžete ich kontaktovať zanechaním komentára nižšie pod článkom.

Môžete aj zavolať na telefónne číslo +421 902 668 966 alebo napísať na e-mail info@axaproperty.sk.

Pre viac informácií zo sveta izolácií nás sledujte na Facebooku alebo na YouTube.

Podobné články na: dobre vedieť // domov // rodinný dom // zateplenie
Kategória - Izolácia

Kvalita je pre nás priorita číslo 1

Nahliadnite do ponuky služieb a riešení. Zistite, čo pre vás dokáže tím AXA-Property urobiť.

Zanechajte odkaz

Vaše osobné údaje sú v bezpečí

Radlinského 17, 052 01 Spišská Nová Ves

+421 902 668 966

info@axaproperty.sk